top of page

OM V-TEKNIK

V-Teknik Elektronik AB startades 1988.
Vårt fokus ligger inom produktion av kretskort slutmontering i kapsling, så kallad boxning.
Vi arbetar för långsiktiga kundrelationer som bygger på kvalité och förtroende.

Vi är certifierat enligt ISO9001 och ISO14001.


Sedan 2021 har G. Thorssell Elektronikmontering ABs verksamhet fusionerats in i V-Teknik Elektronik AB och ingår nu i koncernen under moderbolaget CanCom AB.

 

 



 


Tillsammans i koncernen erbjuder vi alla tjänster från idé till färdig produkt. 

Vår utvecklingsavdelning kan hantera allt från små kostnadskänsliga projekt till större projekt.
Vi har erfarenhet av hårda miljökrav för till exempel militära, fordons och gruvindustrin.

.

Joakim%20Westesson_edited.jpg
Joakim Westesson
Platschef & teknik

joakim.westesson@vteknik-el.se
0416 - 411 320
Marie Malmberg
Ekonomi & order

marie@vteknik-el.se
0416 - 350 26
20210204_160849 (3).jpg
Kristian Jörgensen
Projekt & teknik
kristian@vteknik-el.se

0512-300 485
Markus%20J%C3%B6rgensen_edited.jpg
Markus Jörgensen
Kvalité & miljö

markus@vteknik-el.se
0512-300 489
Camilla Jarltoft
Teamleader ytmontering
camilla.jarltoft@vteknik-el.se

0416-350 26
Camilla Strömgren
Teamleder montering

camilla.s@vteknik-el.se
0416-350 26
Karina Malm
Inköp

karina.malm@vteknik-el.se
0416-350 26
Svante.jpg
Svante Cederqvist
Affärsutveckling
svante.cederqvist@jorgensen-elektronik.se
bottom of page